Fatih Tıkanıklık Açma – 7/24 Tıkanıklık Açma Hizmeti

Anasayfa » Fatih » Fatih Tıkanıklık Açma – 7/24 Tıkanıklık Açma Hizmeti

                            

Yaşam alanlarımızda ve çalışma alanlarımız da kimi zaman çeşitli sebeplerden dolayı gider hatlarınız tıkanabilir. Bu durum ortak kullanım alanlarını kullanılmamasına ve hatta banyo tuvalet başta olmak üzere evi su basmasına sebep olabilir. Kısa sürede müdahale edilmemesi durumunda ciddi problemlerle karşılaşılması muhtemel olan tıkanıklıklar günümüz teknolojileri ile kırmadan ya da büyük masraflara yol açmadan tespit edilebilmekte. Profesyonel tıkanıklık açma işlemleri firmamız tarafından tüm Eyüp ilçesine sunulmaktadır.. Uzman ekibimiz sayesinde kısa sürede tıkanıklıkların sebebi bulunarak tıkanıklığa neden olan malzemeler hat dışına çıkarılmaktadır. Yaşam alanlarındaki tıkanıklıklar kısa süre içerisinde açılabilmektedir.

                            

 

Gider Hatları Neden Tıkanır

Hem evlerde hem ofis alanlarında veya işyerlerinde gider tesisatları zaman zaman tıkanmaktadır. Tıkanıklıklar kullanım hatası ve imalat hatası olmak üzere farklı nedenleri bulunmaktadır. Her iki problemde de ortak kullanım alanlarını kullanımının sınırlandırılması gerekmektedir. Hatta ileri boyutlarda bir tıkanıklık hem maddi açıdan hem de hijyen açısından büyük problemlere yol açabilir. Genellikle yaşam alanlarınızda ki gider hatlarında oluşan tıkanıklıkları sebepleri;

 • Özellikle tereyağı sana yağ gibi yağların lavabo olarak götürerek zaman içerisinde birikmesine sebep olmak tıkanıklığa sebep olmaktadır.
 • Mutfak lavabosundan veya diğer lavabolardan sabun artıkları naftalin artıkları ekmek artıkları gibi birçok artı lavaboya dökülmesi zaman içerisinde birikme ve tıkanmalara neden olmaktadır.
 • Mutfak lavabosunda tabak ve tencerelerdeki bulaşık artıklarının lavaboları dökülmesi sonucunda zaman içerisinde birikmeler meydana gelmekte ve bu nedenlere bağlı olarak tıkanıklıklar oluşabilmektedir.
 • Süzgeç giderlerine saç kıl ve benzeri atları dökülmesi de tıkanıklıklara sebep olmaktadır.
 • Tuvalet giderine kağıt havlu haricinde suda erimeyecek malzemelerini atılması da internet ırklara sebep olmaktadır.
 • Tuvalet giderlerine çocuk bezi ıslak mendil ve benzeri yabancı cisimlerin atılması.
 • Gider hatlarının yapım aşamasında gerekli eğime sahip tasarlanmamış olması.
 • Yanlış metot ve yanlış tesisat uygulanması.
 • Yapım aşamasında tuvalet lavabo tesisat işlerine İnşaat molozlarının dökülmesi.

Genellikle bu sebeplerden dolayı tıkanıklıklar oluşmaktadır. Ancak bu sebeplerden başka sebeplerde tutanaklar yol açabilir. Örneğin kalitesiz malzemeler kullanılması nedeniyle kırık çatlak gibi durumlarda zaman içerisinde tıkanıklıklara da yol açabilir. Hattın tıkanıklığını açmak için kullanılan kimyasallar ve çok alanda tahribata yol açarak daha pütürlü bir yüzey olması ve bu nedenle de kolaylıkla bu alanlarda pislik birikmesinin gerçekleşmesine neden olabilir. İnşaatların yeterli sağlamlıkta yapılmaması nedeniyle göçlerin olması da boru içerisine baskı uygulanması ve dolayısıyla tıkanıklık oluşmasına sebep olabilir. Özellikle süzgeç ve benzeri dar gider hatlarında zaman içerisinde kireçlenmenin oluşması da tıkanıklıklara sebep olabilir.

                            

İlkel Yöntemler İle Tıkanıklık Açma

Firmamız profesyonel tıkanıklık açma hizmetleri vermektedir. Ancak profesyonel tıkanıklık açma işlemlerimiz makina ve profesyonel cihazlar yardımıyla sürdürülmektedir. Küçük çaplı tıkanıklıklar da kendiniz müdahale ederek geçici de olsa tıkanıklığı açabilirsiniz. Genellikle lavabo tutanaklarında kendi imkanlarınız ile tıkanıklığı giderebilirsiniz.

 • Bir tel yardımı ile lavabo gideri tıkanıklığı açma: dalda altındaki gırtlak borusu veya varsa farklı mekanizmalar çıkarılarak elastik yapıda bir tel ucu Kanca yapılarak sokulur. Tanıklık bölgesine geçecek kadar sokulan tel tıkanıklık bölgesinde suyun gitmesi için alanlar açacaktır. Ucunu Kanca yaptığınız teli geri çektiğiniz de oradaki pisliklerden kancaya takıldığı kadarını hat çıkarmaya yarayacaktır.
 • Sirke ve karbonat karışımı ile lavabo tıkanıklığı açma: evde kolayca hazırlayabileceğiniz bir lavabo açıcı olan sirke ve karbonat karışımı çoğu zaman lavaboların açılmasında işe yaramaktadır. Bir su bardağı karbonat at bir su bardağı sirke koyularak karıştırılmaktadır. Hazırlamış olduğunuz karışımı tanıklık olan bölgeye dökerek yarım saat kadar bekleyin. Yarım saat bekledikten sonra kaynar su dökerek tanıklığın açılıp açılmadığını denetleyebilirsiniz. Bu işlem karbonat yerine kullanılarak da yapılabilir. Kimyasal tepkimeye giren malzemeler hattaki tıkanıklığa sebep olan malzemenin erimesine dolayısıyla tıkanıklığın açılmasına sebep olacaktır.
 • Lavabo pompası ile tıkanıklık açma; en eski yöntemlerden biri olan pompa ile tıkanıklık açma yöntemi günümüzde de birçok alanda kullanılmaktadır. El pompası yardımı ile hatta müdahale edilebilir. Pompalı ve işlemi yapılarak kanatların açılması sağlanır. Ancak pompalama yöntemi ile tıkanıklığına neden olan malzemeler daha da ileriye gidebilir
 • Kimyasal lavabo açıcı kimyasallar: Hatta zarar veriyor olsa da kimyasal ürünlerle birçok kişi tanıklık açma işlemi yapmaktadır. Ancak bu işlem yapılırken muhakkak suretle eldiven ve maske kullanılmalıdır. Cilde temas ettirilmemelidir. Bir çaydanlık kaynar su hazır edilerek kimyasal lavaboya dökülür ve bir müddet bekletilir. Sonrasında kaynak suyu dökerek tıkanıklığı açabilirsiniz. Ancak kostik türü bir kimyasal kullanıyorsanız bir tencerede su ile beraber bu kimyasalda karıştırarak hazırlamış olduğunuz karışımı hatta dökün 20 dakikaya kadar bekletebilirsiniz. 20 dakikanın sonunda bolca su dökerek hattın açılmasını sağlayabilirsiniz.

                            

Robotla Tıkanıklık Açma

Tıkanıklık açmak için geliştirilmiş olan kameralı robotlar sayesinde kırmadan dökmeden ve eziyet etmeden tıkanıklığa müdahale etmek mümkündür. Firmamız profesyonel tıkanıklık açma hizmetleri kapsamında olan bölge kameralar ile müdahale etmektedir. İçerisi tıkanıklık oluşturan bölge tespit edilir ve bölgeye ucunda kanca bulunan aparatlar yardımıyla müdahaleler edilir. Tıkanıklıkları oluşturan malzemeler hat ilerisine gönderilmeden haftan dışına çıkarılmaktadır.

                            

Tıkanıklık Açma Hizmet Ağımız

Fatih genelinde gelişmiş olan profesyonel tıkanıklık açma hizmetleri firmamız tarafından verilmektedir. Fatih ilçesinin yanı sıra Cağaloğlu, Eminönü, Saraçhane, Nuru Osmaniye, Horhor, Fener, İmrahor, Kadırga, Kıztaşı, Çukurbostan, Çemberlitaş, Çarşamba, Çapa, Draman, Yenikapı gibi daha birçok semtte tıkanıklık açma hizmetleri faal olarak sürdürülmektedir. Sizlerde tıkanıklık problemlerini kısa sürede çözüm bulmak için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

                            

Tıkanıklık Açma Fiyatları

Günümüz teknolojileri ile geliştirilmiş olan profesyonel tıkanıklık açma hizmetleri kapsamındaki ekipmanlar oldukça maliyetlidir. İstanbul genelinde bu makinelere sahip olan tesisatçı sayısı oldukça azdır. Makinaların maliyetlerinden kaynaklı olarak sunulmuş olan hizmetlerde belli miktar yüksek görülebilir. Ancak kırma dökme gibi işlemlerin olmaması nedeniyle aslen yapılan bu işlemler hem daha zahmetsiz hem de daha uygun maliyetlerle gerçekleştirilmektedir.

Ev TipiZaman Aralığı2022 Fiyatları
Daire30 dakika Ort.Bizi Arayın
Dubleks45 dakika Ort.Bizi Arayın
Tribleks1 saat Ort.Bizi Arayın
Villa1 saat Ort.Bizi Arayın
FabrikaAlana BağlıBizi Arayın
Dış MekanAlana BağlıBizi Arayın