Esenyurt Tıkanıklık Açma – Robotla Tıkanıklık Açma

Anasayfa » Esenyurt » Esenyurt Tıkanıklık Açma – Robotla Tıkanıklık Açma

                            

Esenyurt tıkanıklık açma hizmetlerini sunduğumuz en büyük ilçelerden birisidir. Firmamız kusursuz olarak her türlü tıkanıklığın tespitinde ve hatlara zarar verilmeden tıkanıklıkların açılmasında hizmet vermektedir. Gelişen teknolojiye ayak uydurarak tıkanıklık açma işlemlerinde ilkel yöntemlerden uzak durmakta olan firmamız gelişmiş olan robotik müdahale yöntemlerini kullanmaktadır.

                            

Esenyurt Tıkanıklık Tespiti

Firmamız Esenyurt tıkanıklık açma işlemleri kapsamında Öncelikle tıkanıklığı tespit edilmesini sağlamaktadır. Bu sayede tıkanıklığa sebep olan durumlar belirlenerek en uygun yöntemin seçilmesi sağlanır. Seçilen yöntem ile hatta zarar vermeden en az maliyetle tıkanıklığın tekrar etmeyeceği bir çözüm bulunmaktadır. Firmamız pimaş tıkanıklığı tespitinde gelişmiş olan robotik makinaları kullanmaktadır. Bu sayede tıkanıklık türleri kısa sürede tespit edilebilmektedir. Elastik bir hortum ucunda ışıklı kameraların bulunduğu ve uzunluğu ihtiyaca göre değiştirilebilen görüntüalma ve bu sayede tüm hattı tarama özelliği bulunan kameralar yardımıyla tıkanıklık tespiti ve tıkanıklık açma işlemleri gerçekleştirmektedir. Firmamız aynı makinenin farklı aparatlar ile donatılması sayesinde tıkanıklık açma işlemlerini de görüntülü bir biçimde yapabilmektedir.

Tıkanıklık Problemlerinde Firma Seçimi                             

Tıkanıklığa sebep Olan Durumlar

Günümüzdetıkanıklara birçok durum sebep olabilmektedir. Genellikle insan hatası olarak karşımıza çıkan gider tıkanıklıkları kimi zaman farklı sebeplerden de oluşabilmektedir. Tıkanıklığa sebep olan kullanım hataları;

  • Tuvalet giderlerine yabancı cisimlerin atılması.
  • Banyo süzgeçleri ne kişisel bakım sonrası yabancı cisimlerin atılması, saç sakal kıllarının giderlere gitmesi.
  • Mutfak veya diğer lavabolara yabancı cisimler katı sabun naftalin gibi birçok farklı yabancı cismin dökülmesi. Mutfak lavabolarında yağ sebze-meyve çöplerini giderlere atılması.
  • Tortu oluşturan malzemeleri giderlere dökülmesi ve zamanla birikmesi.

Kullanıma bağlı oluşan tıkanıklıklar haricinde imalata bağlı veya imalatı yapan ustaya bağlı problemler de tıkanmalara yol açabilir. İmalat kaynaklı tıkanıklığa sebep olan hatalar;

  • Tesisat yapım aşamasında uygun malzemenin kullanılmaması.
  • Kırık ezilmiş malzemelerin imalat esnasında kullanılması.
  • Ek yerlerinde ki contaların gerektiği gibi kullanılmayarak iç kısımlara sarkıtılması.
  • Yapım aşamasında yeteri kadar eğimin verilmemesi.
  • Dirsek ve s boru kullanımının hatalı yapılması.
  • İnşaat halindeyken tesisat içerisine çimento, harç, çimento ve benzeri malzemelerin ambalajlarının atılması.

Esenyurt tıkanıklık açma hizmetlerimiz kapsamında tıkanıklığa sebep olan malzemeler ne olursa olsun hattan çıkarılmaktadır. Hattın tamamı ile temizlenmesi sağlanmaktadır.

                            

Görüntülü Tıkanıklık Açma

Esenyurt tıkanıklık açma hizmetlerinde teknolojinin sunmuş olduğu gelişmelerden faydalanılmaktadır. Bu gelişmeler kapsamında icat edilmiş tıkanıklık açma robotları yardıma ile öncelikte boru içerisindeki tıkanıklıkların tespit edilmesi sağlanmaktadır. Tıkanıklığın türüne göre açma yöntemi belirlenmektedir. Hattaki tıkanıklığın türüne ve hattın yapısına göre tıkanıklığın farklı şekillerde açılması mümkündür.

Kameralı aparatları ve görüntüleme ekranı bulunan tıkanıklık açma robotu sayesinde pimaş boru içerisindeki tıkanıklıklar kısa sürede tespit edilerek açılabilir. Aynı zamanda görüntülü tıkanıklık tespit yapabilen makineler yardımıyla farklı aparatlar bağlanarak tıkanıklığın açılması da söz konusudur. Aynı zamanda robot ile görüntüleme yapılarak farklı yöntemlerinde entegre edilmesi mümkündür. Firmamız profesyonel çalışanları tarafından görüntüleme yaparak tıkanıklığa sebep olan malzemenin aparatlar yardımıyla hat dışına çıkarılması veya hatta yeni bir tıkanıklığa sebep vermeyecek malzemeler ise basınçlı su ile tıkanıklığın açılması mümkündür.

Firmamız Esenyurt tıkanıklık açma hizmetleri ile karşılaşacağınız tüm problemleri özgün çözümler üretmektedir. Yalnızca robotla açma yöntemi kullanılmayıp aynı zamanda farklı bölgelerde farklı uygulamalarda yapılmaktadır. Firmamız lavabolarda pompa sistemi kullanarak tıkanıklığın açılmasında tıkanıklığa sebep olan malzemenin türüne göre yöntemler seçmektedir.

                            

Çökme Kaynaklı Tıkanıklık Açma

Tıkanıklıkların oluşabilmesinde bina yapılarının da etkisi bulunmaktadır. Bina Beton yapısında zayıf olması zaman içerisinde kısmı çöküntülerin yaşanmasına sebep olabilir. Bu çöküntüler aynı zamanda deprem ve benzeri vibrasyon hareketlerinde de oluşabilmektedir. Bu gibi durumlarda tıkanıklık açma yöntemleri tamamıyla farklılaşmaktadır. Esenyurt tıkanıklık açma işlemleri arasında yer alan farklı bir uygulama gerçekleştirilmektedir. Firmamız çökme kaynaklı tıkanıklıklara pimaş içerisinden müdahale edemediği için çökmenin bulunduğu alanın tespit edilerek dışarıdan müdahale edilmesini sağlamaktadır. Dışarıdan müdahale yönteminde minimum kırım işlemi yapılarak çöküntünün oluştuğu alandaki boru değiştirilmektedir. Sonrasında kırımın yapıldığı alan tekrar eski haline getirilerek müşteriye teslim edilmektedir.

                            

Hangi Hatlarda Robotla Tıkanıklık Açma İşlemi Yapılır

İçeriden müdahale edilerek tıkanıklığa sebep olan malzemelerin alınabileceği yahut binanın ana hattına veya fosseptikalanına ulaştırılarak açılabileceği tüm atık hatları robotla açılmaktadır. Bu kapsamda yaşam alanlarında bulunan klozet gideri, pisuar gideri, alaturka tuvalet gideri, lavabo giderleri, lavabo gırtlak borusu, banyo Süzgeç gideri, balkon teras giderleri, binaların ana hat giderleri robotla tıkanıklık açma yapılabilecek hatlardır. Esenyurt tıkanıklık açma hizmetleri kapsamına bütün Pimaş hatları girmektedir.

                            

Esenyurt Tıkanıklık Açma Fiyatları

Tıkanıklık açma işlemleri oluştuğu alanda tıkanıklığın niteliğine göre farklılık taşımaktadır. İşin teferruatı ve zorluğu tıkanıklığı oluşturan nedenlere göre değişiklik gösterebilmektedir. Aynı zamanda tıkanıklığın tespit edilmesi de ayriyeten bir emek sarf edilen uğraştır. Bu kapsamda tıkanıklık tespit işlemleri ayriyeten ücretlendirilmektedir. Çökme nedeniyle oluşan tıkanıklıklarda tespit işleminin ve kırım işlemi ile hattın yenilenmesinin yapılması nedeniyle ücretlendirme biraz daha fazla olmaktadır.

Görüntülü tıkanıklık açma yöntemleri kullanılarak pimaş hatlarındaki tıkanıklığın açılması aynı zamanda içerisinde farklı müdahalelere de gereksinim duyulabilmektedir. Bu müdahaleler içerisinde pompa ile hava uygulaması ya da basınçlı su uygulaması olabilmektedir. İstanbul genelinde olduğu gibi Esenyurt tıkanıklık açma işlemlerinde de sabit fiyat uygulaması yapılmaktadır. Tüm hizmetlerimiz Esenyurt ve Esenyurt un tüm semtlerine verilmektedir. Esenyurt tıkanıklık açma hizmetlerimiz Ardıç evler, İncirtepe, Saadetdere, Esenyurt, Kıraç, Haramidere, Mehterçeşme semtlerine de sunulmakta olup sabit fiyat garantisi ile ihtiyaç duyduğunuz profesyonel hizmet kısa sürede sağlanmaktadır.

 

Ev TipiZaman Aralığı2022 Fiyatları
Daire30 dakika Ort.Bizi Arayın
Dubleks45 dakika Ort.Bizi Arayın
Tribleks1 saat Ort.Bizi Arayın
Villa1 saat Ort.Bizi Arayın
FabrikaAlana BağlıBizi Arayın
Dış MekanAlana BağlıBizi Arayın