Çengelköy Su Kaçağı Tespiti – Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Anasayfa » Çengelköy » Çengelköy Su Kaçağı Tespiti – Cihazla Su Kaçağı Tespiti

                            

Günümüzde su kaçağı sıklıkla birçok alanda görülmektedir. Hem yeni yapılarda hem eski yapılarda çeşitli sebeplerle görülen su kaçakları yaşam alanlarının konforunu düşürmektedir. Aynı zamanda yapıya da zarar vermektedir. Evlerde ofislerde ve diğer alanlarda bulunan tesisat sistemleri genellikle duvar içerisinde fayans altında veya zemin altında kaldığı için gözle görülmemektedir. Gözle görülemediği içinde oluşan su kaçakları kolaylıkla tespit edilememektedir. Çengelköy su kaçağı tespiti hizmetlerimiz ile kolayını bulamadığınız su kaçaklarını tespit edilmesi ve profesyonel yöntemlerle tadilatının gerçekleştirilmesi sağlanmaktadır. Bu sayede yaşam alanlarınızda ki problemlerden kolaylıkla kurtulabilmeniz mümkün olmaktadır.

Su kaçağı                             

Su Kaçağı Neden Olur

Çengelköy su kaçağı tespiti işlemlerinde görülmektedir ki kaçağını birçok sebebi olabilmektedir. Firmamız tecrübeleri gösteriyor ki yapı alanlarında bulunan her tesisatta belli başlı problemler zaman içerisinde su kaçaklarına dönüşebilmektedir. Su kaçakları birçok sebepten olabilmektedir. Bu sebepten imalat kaynaklı ya da kullanıcı kaynaklı olabilmektedir. Başlıca su kaçağı nedenleri şu şekilde sıralanabilir:

  • PVC borularda ek yerlerinin düzgün yapıştırılmaması.
  • Kalorifer ve Pimaş sistemlerinin eksperinin düzgün yapılmaması.
  • Tesisat sisteminin yapım aşamasında hasar görmesi.
  • Hasarlı ürünlerin yapım aşamasında kullanılması.
  • Tıkanıklık durumlarında ilkel yöntemler kullanılarak borulara zarar verilmesi.
  • Yüksek basınca dayanaksız kalitesiz boru kullanımına bağlı patlamalar.
  • Pimaş borularda ek yerlerine pimaş contası kullanılmaması.
  • Gider hatlarının yeterli eğime sahip olmaması nedeniyle su birikmesi ve zaman içerisinde sızdırması.
  • Tadilat işlemleri ne yanlışlıkla tesisat sistemlerine zarar verilmesi.

                            

Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır

Şu kaçağının olup olmadığını anlamak tedbir almanız ve kısa sürede su kaçağına engellemeniz için oldukça önemlidir. Bu nedenle su kaçağı araştırması yapmanız su kaçağı olup olmadığını anlamanız için gerekli olabilmektedir. Çengelköy su kaçağı tespiti yapan firmamız sahada edinmiş olduğu tecrübeler sayesinde kısa sürede su kaçağınızın olup olmadığını anlayabilmekte kısa sürede su kaçağının nedenini ve yerini teknolojik cihazlarla bulabilmektedir. Şu kaçağının olup olmadığını anlamak için belirtilerini evinizde araştırmanız gerekmektedir. Öncelikle gözle görülebilir kaçak belirtileri olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Tavanda, duvarda, zeminde sürekli olarak ıslaklık sararma gibi durumları olması su kaçağını belirtileri arasında yer almaktadır. Yanı sıra duvarda tavanda ıslaklık damlama rutubet gibi durumlarda su kaçağının belirtileri arasındadır. Ancak her zaman için su kaçağı yüzeysel olarak belirti göstermeyebilir. Özellikle duvar içerisinde kendini bir yol bulan su birkaç kat aşağı gidebilir. Sizin banyonuzdan evinizden tesisatınızın herhangi bir yerinden oluşan kaçak alt dairenizden ya da alt dairenizin yanından yahut sizin dairenizin yanından belirti verebilir. Yüzeysel bir belirtinin olmaması durumunda bazı durumları takip etmenizde fayda vardır.

Eğer kombiniz kullanmadığınız halde sık sık çalışıyor ise sıcak su hattınızda kaçak olabilir. Yine kombi bar göstergenin sürekli olarak düşüyorsa ve hattın basıncı azalıyorsa kalorifer tesisatında kaçak bulunmaktadır. Yine su tesisatınızda oluşacak olan kaçaklar da siz hiç su kullanmazsanız dahi su saatini çalışmaya devam edecektir. Su saatine bakarak kullanım olmaması halinde döndüğünü görmek ise su kaçağı belirtisidir. Su tüketiminin az olmasına rağmen faturanızın fazla gelmesi de yine su kaçağının habercisidir. Bu gözlemler dışında damlama sesi ya da su sesi sürekli olarak geliyorsa araştırılması gereken bir su kaçağının habercisi olabilir.

7/24 Su Kaçağı Tespiti                             

Su Kaçağı Olduğunda Ne Yapılmalı

Gözlemlerimiz sonucunda su kaçağı olduğunu anladığınızda su kaçağının evinize daha fazla zarar vermemesi içi bazı önlemler almanız gerekmektedir. Evinizde iş yerinizde veya farklı yaşam alanlarınızda çok kaçağının olduğunu fark etmeniz durumunda vanalarını kapatınız. Kaçağı üst komşudan ya da yan komşudan kaynaklandığını düşünüyorsanız ki tavandan oluşabilecek su kaçağı belirtileri kaçağın üst katımızda olduğunun habercisidir, üst kat veya yan komşunuza bilgi veriniz. Borulara, sigortaya veya prizlere erişme tehlikesi var ise ya da bu akşamlar kenarında ıslaklık fark ediyorsanız elektrikleri sigortadan kapatmanız gerekmektedir. Kombinize su kaçağı tespit ettiyseniz kombinizi kapatarak şu kaçağının tespiti ve giderilmesi için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Çengelköy su kaçağı tespiti hizmetlerimiz ile kısa sürede su kaçağını tespit edilmesiniz ve kısa sürede tadilatının yapılması sağlanmaktadır. Hem kalorifer sisteminde hem de temiz su sisteminde almış olduğunuz önlemlere rağmen lavabo ya da banyo kullanımlarına su kaçağı şikâyetleriniz devam ediyor ise tuvaleti banyoyu ve lavaboyu kullanmaya kaçak tespiti yapılana kadar ara vermeniz gerekmektedir.

 

Su Kaçağı Tespitinde Kullanılan Teknikler

Su kaçağı problemi yaşam alanlarına tesisat sistemlerinin kazandırılması ile başlamış olup modern teknolojiler bulunana kadar birçok kişinin kâbusu olmuştur. Fayans altında duvar içerisinde ve zemin altında olan tesisatlarının gözle görülemeyen kolaylıkla su kaçağının bulunamamasına neden olmaktadır. Bu gibi nedenlerden dolayı geçmiş zamanlarda ilkel yöntemler kullanılarak borunun göz ve görülebilir hale getirilmesi sağlanmakta ve kırım işlemi yapılarak boru çıkartılıp tek tek muayene edilmekteydi.

Günümüz teknolojileri ile frekans dinleme kulaklığı sayesinde kaçak dinleme işlemi yapılarak kolaylıkla kaçak bulunabilmektedir. Aynı zamanda pimaş boru görüntüleme cihazları ile görüntülü olarak boru işlerinin incelenmesi Ve kaçak kısa sürede bulunması yöntemi kullanılmaktadır. Isıtma sistemlerinde oluşacak su kaçaklarını kolaylıkla tespit edilebilmesi için termal kamera sistemleri kullanılmaktadır. Çengelköy su kaçağı tespiti işlemlerinde kırmadan dökmeden yeni tadilatlar a gereksinim duyulmadan en gelişmiş sistemler kullanılmaktadır.

Su Kaçağı                             

Çengelköy Su Kaçağı Tespiti Fiyatları

Çengelköy’ün 7 mahallesine Çengelköy su kaçağı tespiti hizmetlerini eksiksiz olarak sunmaktayız. Firmamız İstanbul’un İncisi olan Çengelköy de profesyonel ekibimiz ile sunmuş olduğumuz hizmetlerimiz piyasanın en uygun fiyatlarına sahiptir. Su kaçağı alanında kullanılan cihazların maliyetli olmasının yanı sıra firmanın sunmuş olduğu Hızlı güvenilir ve profesyonel işçilikler memnuniyet garantili ve alanında en hesaplı işlemlerdir.

Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Ev TipiZaman Aralığı2022 Fiyatları
Daire30 dakika Ort.Bizi Arayın
Dubleks45 dakika Ort.Bizi Arayın
Tribleks1 saat Ort.Bizi Arayın
Villa1 saat Ort.Bizi Arayın
FabrikaAlana BağlıBizi Arayın
Dış MekanAlana BağlıBizi Arayın