Çekmeköy Su Kaçağı Tespiti – Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Anasayfa » Çekmeköy » Çekmeköy Su Kaçağı Tespiti – Cihazla Su Kaçağı Tespiti

                            

Çekmeköy su kaçağı tespiti, teknolojik cihazlar ve alanında uzman ekiplerimizle yapılmaktadır. Teknolojik cihazlarımız sayesinde noktasal su kaçağı tespiti yapıyoruz. Su sızıntısı olan bölge erken önlem alınmazsa tüm binayı etkileyen büyük sorunlara neden olabilir. Basit su kaçakları dahi olsa sorun büyümeden önlem almanız önerilir. Cihazla su kaçağı bulma servisimize ulaşmak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Çekmeköy Kırmadan Su Kaçağı Tespiti Hizmetleri

Geçmişten günümüze binalarda birçok tesisat ve yapı özelliği değişmiştir. Gelişen mimari beraberinde bazı problemleri de geçirmiştir. Eski olsun yeni olsun tesisat sistemleri ile alakalı  birtakım problemler yaşanmaktadır. Bu problemler arasında gider tıkanıklıkları, su kaçakları başı çekmektedir. Tüm İstanbul’da olduğu gibi Çekmeköy su kaçağı tespiti söz konusu olduğunda firmamız akla gelmektedir. Gelişmekte olan su kaçağı tespit yöntemleri sayesinde kırmadan dökmeden her türlü su kaçağı tespiti yapılabilmektedir. Gelişmiş teknolojilerle su kaçaklarının tespit edilmesi ve sonrasında tadilatının yapılarak kaçağa sebep olan problemin giderilmesi firmamız tarafından kısa sürede gerçekleştirilmektedir.

                            

Çekmeköy Su Kaçağı Tespiti ve Su Kaçağı Sebepleri

Su kaçağı birçok sebepten gerçekleşebilir. Yapı ile alakalı, imalat da alakalı, kullanıma bağlı, kaza ve benzeri durumlar ile alakalı su kaçakları olabilmektedir. Günümüz evlerinde tesisat sistemlerinin %90 gibi büyük bir oranı duvar zemin ya da tavanda yer almaktadır. Su kaçağı her ne sebeple olursa olsun göz önünde olmadığı için kolaylıkla tespit edilememektedir. Dolayısıyla kaçaklar da buna bağlı olarak fark edilememektedir. Genel olarak su kaçağı nedenleri;

 • Kusurlu mal ve malzeme kullanımı nedeniyle kırık çatlak ve benzeri durumların su kaçağına sebep olması.
 • İmalat sırasında imalatı yapan kişi tarafından ek yerlerinin gerektiği gibi kaynatılmadan su kaçağına sebep verecek boşlukların bırakılması.
 • İmalat sırasında tesisat sistemlerinin zarar görebileceği eğilme bükülme ya da basınç uygulayacak malzemelerin boru ile temas etmesi.
 • Açık bölgelerde bulunan borulardaki suyun kış mevsimlerinde donmasıyla oluşan çatlamalar.
 • Pimaş borularda ek yerlerinin iyi geçirilmemesi ya da contalarının takılmaması.
 • Kalorifer tesisatlarında ek yerlerinin ve birleşim yerlerinin yeteri kadar sıkılmaması. Pimaş borular da gider hattının yeteri kadar eğime sahip olmaması. Tamir tadilat bakım onarım gibi durumlarda yanlış müdahaleler.
 • Temizleme veya tıkanıklık açma gibi işlemlerde bilinçsiz ve ilkel yöntemlerin kullanılmasına bağlı oluşan zararlar.
 • Çeşitli kimyasalların bilinçsizce kullanılmasına bağlı borularda oluşan deformeler.

Su kaçağı nedenleri Çekmeköy su kaçağı tespiti yapan firmamız tarafından kolaylıkla tespit edilerek yeni kaçak oluşumlarının engellenmesi için kalıcı çözümler sunulmaktadır.

                            

Çekmeköy Su Kaçağı Tespiti ve Su Kaçağı Belirtileri Nelerdir?

Su kaçağının belirtileri her zaman için fark edilebilir. Ancak su kaçağının boyutuna bağlı olarak erken ya da geç fark edilmektedir. Binanın yapısına, kaçağı miktarına, kaçağın oluştuğu ortama göre su kaçağının belirtileri de farklılık gösterebilir. Gözle görülebilecek belirtiler olabileceği gibi takip ederek farkına varabileceğiniz belirtilerde bulunmaktadır. Çekmeköy su kaçağı tespiti yapan firmamız tarafından sıklıkla görülen su kaçağı belirtileri;

 • Duvarlarda kabarma pullanma ve boyaların dökülmesi.
 • Duvarlarda derz aralarında tavanda belli belirsiz lekelerin ve sararmaları oluşması.
 • Nem rutubet ve terleme durumlarının görülmesi.
 • Duvarlarda fayans üzerlerinde veya tavanda gözle görülebilecek ıslaklıkların bulunması.
 • Su tüketiminin olmadığı durumlarda dahi su saatinde çalışma durumunun gözlemlenmesi.
 • Kombide su basıncının sürekli olarak düşmesi.
 • Sıcak su hattında kayıplara bağlı olarak sık sık kombinin çalışması.

Bu belirtiler sıklıkla görülmekte olup bu belirtilerin haricinde de farklı belirtiler görülebilir. Su kaçağı ne sebeple olursa olsun kısa sürede tespit edilmesi hem bina için hem de ekonominin için oldukça önemlidir.

                            

Çekmeköy Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Gelişen teknolojiler sayesinde ilkel yöntemler yerini daha faydalı ve daha pratik yöntemlere bırakmıştır. Günümüzde su kaçaklarının nedenleri ne olursa olsun tespiti dakikalar içerisinde yapılabilmektedir. Üstelik su kaçağı tespitinde kırım işlemi yapılmadan teknolojik cihazlar sayesinde yüzeysel muayene neler yapılarak şu kaçağının bulunduğu bölge kesin olarak belirlenmektedir. Çekmeköy su kaçağı tespiti hizmetleri kapsamında her türlü su kaçağı problemleriniz de firmamız profesyonel hizmetler sunmaktadır.

21 Mahallesi ile büyük bir İlçe olan Çekmeköy sıklıkla su kaçağı hizmetlerini sunduğumuz bir ilçedir. Alemdağ semtinde, Ömerli semtinde, Taşdelen semtinde Çekmeköy tesisatçı su kaçağı tespiti ile beraber tıkanıklık tespiti ve onarım çalışmaları da firmamız tarafından sunulan hizmetler arasında yer almaktadır. Çekmeköy ve tüm semtlerine eksiksiz olarak en uygun fiyatlarla firmamız İstanbul su kaçak tespiti ve tıkanıklık tespiti işlemlerinin yanı sıra tadilat ve onarım işlemlerini de sunmaktadır.

Çekmeköy Görüntülü Su Kaçağı Tespiti

Çekmeköy su kaçağı tespiti hizmetleri kapsamında görüntülü su kaçağı tespiti işlemleri de gerçekleştirilmektedir. Firmamız tarafından eksiksiz sunulmakta olan hizmetlerimiz su kaçağının bulunduğu alana göre değişiklik göstermektedir. Su kaçaklarının pis su giderinde olması durumunda pis su giderleri için geliştirilmiş kameralı robotlar sayesinde kısa sürede kaçak tespiti yapılabilmektedir. Firmamız kaçak tespiti yapabilen robotlar ile görüntülü olarak pimâş hattını tamamı ile taramaktadır. Alanında uzman ve tecrübe sahibi olan çalışanlarımız sayesinde kısa sürede görüntülemeler analiz edilerek kaçaklık kesin olarak bulunmaktadır.

                            

Çekmeköy Akustik Dinleme İle Su Kaçağı Tespiti

Temiz su hatlarında oluşan kaçak boyutuna göre farklı düzeyde ses oluşturmaktadır. Kaçan kesin olarak temiz su hattında bulunduğunun tespit edilmesi ile hattın basınca arttırılarak hat genelinde akustik dinleme cihazı ile dinleme işlemleri yapılır. En hassas sesleri dahi duymaya yarayan cihaz sayesinde en küçük su kaçakları dahil tespit edilebilmektedir. Bu sayede sizlerde kısa sürede kırmadan dökmeden Çekmeköy su kaçağı tespiti yapan ekiplerimiz tarafından kaçak suyun neden olmuş olduğu problemlerden kurtulabilirsiniz.

                            

Çekmeköy Termal Kamera İle Su Kaçağı Tespiti

Pis su hattında ve temiz su hattında olabileceği gibi kalorifer tesisatında da su kaçağı olabilir. Kombinin suyu ısıtmasından faydalanılarak suyun hat üzerindeki dağılımı termal kameralar yardımıyla görülebilir. Hat boyunca tarama işlemi yapılarak kısa sürede hatta oluşan kaçak tespit edilebilir. Böylece Çekmeköy su kaçağı tespiti yapan firmamız farklı metotlar ile hangi hatta su kaçağı olursa olsun dakikalar içerisinde sizi ekstra masraflara sokmadan ve farklı alanlara müdahale yapmadan kaçak problemlerinden kurtarmaktadır.

Ev TipiZaman Aralığı2022 Fiyatları
Daire30 dakika Ort.Bizi Arayın
Dubleks45 dakika Ort.Bizi Arayın
Tribleks1 saat Ort.Bizi Arayın
Villa1 saat Ort.Bizi Arayın
FabrikaAlana BağlıBizi Arayın
Dış MekanAlana BağlıBizi Arayın