Beyoğlu Su Kaçağı Tespiti

Anasayfa » Beyoğlu » Beyoğlu Su Kaçağı Tespiti

                            

Beyoğlu su kaçağı tespiti, Yaşam alanlarında zorunlu bir ihtiyaç olan su kullanımı yapılan tesisat hataları veya zaman aşımına uğrayan borular nedeniyle problemlerin yaşanması kaçınılmaz olmaktadır. Tesisat ustası tarafından kullanılan malzeme ve işçilik kalitesi burada ayrı önem taşımaktadır. Su kaçakları ile ilgili problemlerin kaynağı genel anlamda ilk etapta tesisatın döşenmesi sırasında yaşanmaktadır. Tesisat ustaları tarafından malzemelerin eksik kullanımı veya hatalı bağlantı noktaları yüzünden zamanla oluşan su kaçakları bulunmaktadır. Bunun haricinde en sık rastlanan durumlardan biri ise tesisat borularının inşaat halindeki bina içerisine döşenmesi aşamasında oluşan deformelerdir.

Beyoğlu Tesisat; Su Kaçağı Tespiti

Boru üzerinde oluşan deformenin büyüklüğüne göre başlarda sızıntı halinde olan su kaçağı zamanla daha büyük kaçakların yaşanmasına neden olabilmektedir. Ev ya da iş yerlerinde oluşan su kaçakları genelde duvar veya tavanlarda oluşan lekelenmeler ve ıslaklığın verdiği kabarmalar neticesinde kendini göstermektedir. Özellikle yaşam alanlarında tuvalet ya da banyo ile ilgili oluşan su kaçakları alt katta bulunan dairenin veya iş yerinin tavanında atık suyunun verdiği lekeli ve pis bir görüntü ile anlaşılmaktadır. Beyoğlu su kaçağı tespiti ile uzman ekipler 7/24 hizmet vermektedir.

Beyoğlu Su Kaçağı Tespiti

Beyoğlu Su Kaçağı Tespiti

                            

Beyoğlu Su Kaçağı Tespiti Hizmetleri

Genellikle eski yapılarda oluşan kaçakların ana sebebi uzun yıllar kullanılan tesisat sisteminin vadesinin dolması olmaktadır. Normal şartlarda tesisat borularının kullanım süresi 10 yıl kadardır. Bu durum tesisat sırasında oluşan hasarlar veya tesisat aşamasında kullanılan malzeme kalitesine bağlı olarak değişebilmektedir. Uzman kişiler tarafından kullanılan özel robotik cihazlar sayesinde yapılan tespit çalışmalarıyla uygulanması gereken işlemler belirlenmektedir. Sorunun bulunduğu alanın tespit edilmesi sonrası uygulanacak olan işlemler ve maliyet bilgisi ilgili kişilere verilmektedir.

Beyoğlu Su Kaçağı Tespiti Kim Yapar?

Deneyimli kişiler tarafından kullanılan son teknoloji cihazlar sayesinde kırma işlemine ihtiyaç duyulmadan yapılan müdahaleler oldukça kısa bir süre zarfında yapılabilmektedir. Özellikle atık su tespit ve temizlik işlemleri bir hayli zor olduğundan kişilerin gerekli araştırmaları yapıp alanında uzman ve deneyimli tesisat ekiplerinden destek almaları gerekmektedir. Beyoğlu su kaçağı tespiti ile yaşanan tesisat problemleri ekiplerin profesyonel şekilde kullandıkları su kaçağı tespit cihazları sayesinde tamir ve tadilat yapmalarını sağlamaktadır. Özellikle duvar yüzeyinde oluşan kabarmalarla bulunduğu alanı deforme eden su kaçağı sorunu uzman kişilerin kullandıkları kamera sistemleri sayesinde nokta atışı kaçak tespiti yapmalarını sağlamaktadır. Günün her saati hizmet veren uzman ekipler bulunmaktadır.


Beyoğlu Su Kaçağına Neden Olan Durumlar

🔸 Zamanla oluşan su kaçağı problemleri genellikle yapılan yanlış tesisat işleminden veya eksik malzeme kullanımdan kaynaklanabilmektedir. Ayrıca neden olan sebeplerden biri de tesisat işleminde kullanılan kalitesiz malzemeler zaman içerisinde çok kolay bir şekilde tahrip olmaktadır.

🔸Kullanılan malzemenin kalitesi yüksek olsa bile tesisat ustası tarafından yapılan işçiliğin kötü olması nedeniyle sorunlar oluşabilmektedir. Sızıntı halinde başlayan su kaçağı sorunu zamanla borular içerisinde biriken kireç veya diğer atıklar yüzünden daha büyük sorunlar halini alabilmektedir.

🔸 Özellikle inşaat sırasında döşenen borular içerisinde kalan yapı kalıntıları ile zarar gören tesisat zamanla tıkanıklık nedeniyle zorlanmaların oluşmasıyla kalitesiz boruların zarar görmesi kaçınılmaz bir hal almaktadır.

🔸 Sıklıkla meydana gelen tuvalet ve banyolarda ki su kaçakları özellikle tesisatın yapıldığı aşamada boruların çatlak olması veya darbe sonucu su kaçaklarının yaşanması mümkün olmaktadır. Ayrıca bulundukları konuma, suyun geliş veya gidiş yönüne göre konumlandırılan tesisat boruları tesisat ustası tarafından yanlış verilen eğim nedeniyle içeride biriken suyun bağlantı noktalarından sızmasına neden olmaktadır.

Beyoğlu su kaçağı tespiti ile günün 24 saati hizmet veren ekipler tarafından su kaçağı problemleri kısa sürede çözüme kavuşturulmaktadır.

Beyoğlu Su Kaçağı Tespiti

Beyoğlu Su Kaçağı Tespiti

                            

Su Kaçağı Nerelerde Meydana Gelir?

Kişiler tarafından hatalı kullanımdan dolayı tıkanan giderler kimyasal maddeler aracılığı ile ya da kullanılan tel çubuklar yardımıyla açılmaya çalışılmaktadır. Bu durum tıkalı olan lavabonun daha fazla zarar görmesine neden olmaktadır. Özellikle büyük şehirlerde su kullanımının çok olmasından dolayı şebeke üzerinde oluşan ani su basıncı tesisat boruları üzerinde hasarlara sebep olmaktadır. Zamanla oluşan su basıncı nedeniyle tesisat borularının bağlantı noktaları üzerinde su kaçakları yaşanması kaçınılmaz olmaktadır.

Yapılan su tesisatı borularının belli bir kullanma süreleri bulunmaktadır. Bu süre malzemenin kalitesine göre değişim gösterirken yaklaşık 10 yıl kadar kullanılması gerektiği uzmanlar tarafından söylenmektedir. Kullanılan demir su tesisat boruları zaman içerisinde paslanmalardan kaynaklı çürümelerin sebep olduğu hasarlar nedeniyle su kaçakları kaçınılmaz bir hal almaktadır. Yeni yapılan tesisatın sorunsuz çalışması beklenirken, zamanla oluşan su kaçağı boruların hasarlı olduğu anlamına gelebilmektedir.

Hasarlı veya çatlak boruların su tesisatında kullanılması tamamen ustanın dikkatsizliğinden kaynaklanan problemler olmaktadır. Özellikle tuvalet giderlerinde oluşan su sızıntıları kötü koku yüzünden kişilerin günlük yaşamlarını olumsuz şekilde etkilemektedir. Beyoğlu su kaçağı tespiti servisi ile uzman kişiler günün her saati hizmet verebilmektedir.

Beyoğlu Su Kaçağı Tespit Cihazları

Su tesisatının bulunduğu her yerde zamanla sorunlar yaşanabilmektedir. Bunun en büyük sebeplerinden biri de tesisat ustasının yaptığı hatalardan kaynaklansa da farklı birçok sebep bulunmaktadır. Özellikle kullanılan tesisatın yaşam alanlarında kombi üzerinden peteklere bağlı olması oluşabilecek su kaçakları sebeplerini değiştirebilmektedir. Petekler ve kombi arasında geçiş sağlayan su tesisatı çoğunlukla parke altına döşendiği için genellikle buralarda oluşan kabarmalarla gün yüzüne çıkmaktadır. Korozyona bağlı olarak kombi veya peteklerin tesisatında çürümeler meydana gelmektedir.

Beyoğlu Su Kaçağı Tespiti

Beyoğlu Su Kaçağı Tespiti

                            

Zamanla çürümeye başlayan sıcak su tesisatında oluşan hasarlar su sızıntıları şekilde problemlerin yaşanmasına neden olmaktadır. Sorun temiz su tesisatı üzerinden kaynaklandığı zaman uzman ekipler tarafından kullanılan akustik dinleme cihazı ile kaçağın bulunduğu noktalar tespit edilmektedir.

Çalışan deneyimli tesisatçılar ses dinleme cihazı ile teşhis ettiği bölgeyi emin olmak için ayrıca termal kamera sistemleri ile de kontrolünü sağlamaktadır. Beyoğlu su kaçağı tespiti sırasında kullanılan su kaçağı bulma cihazları özellikle deneyimli ve uzman tesisatçılar tarafından kullanılması gerekmektedir. Doğru teşhiste bulunan uzman ekipler kaçağın bulunduğu alanda parke veya fayans var ise yerinden muntazam şekilde sökerek işlem bittikten sonra tadilatını tamamlamaktadır.

Ev TipiZaman Aralığı2022 Fiyatları
Daire30 dakika Ort.Bizi Arayın
Dubleks45 dakika Ort.Bizi Arayın
Tribleks1 saat Ort.Bizi Arayın
Villa1 saat Ort.Bizi Arayın
FabrikaAlana BağlıBizi Arayın
Dış MekanAlana BağlıBizi Arayın