Bahçelievler Su Kaçağı Tespiti – Cihazla Su Kaçağı Bulma

Anasayfa » Bahçelievler » Bahçelievler Su Kaçağı Tespiti – Cihazla Su Kaçağı Bulma

                           

Bahçelievler su kaçağı tespiti için cihaz kullanımı yaparak tesisat ustaları tarafından hassas çalışmalar ile tespit edilmektedir. Evinizde veya iş yerinde oluşan su sızıntısı tüm binayı etkileyerek büyük hasarlara yol açabilir. %100 kırmadan su kaçağı bulma bizim işimiz. profesyonel Bahçelievler tesisat hizmetleri sunuyoruz. Tesisatlarda oluşan su kaçakları önlem alınmadığı takdirde daha fazla büyür hem maddi hem de manevi olarak zarar verir. Bu nedenle yapılarda oluşan nemlenme, su akıntısı, yüksek gelen su faturaları gibi durumlarda su kaçağı tespiti yaptırmalı ve müdahale edilmelidir.

Su Kaçağı Neden Oluşur?

Yaşam alanlarının günlük olarak kısıtlanmasına neden olan su kaçakları hemen herkesin yaşadığı bir sorun olabilmektedir. Bina alt yapısından başlayarak ana şebekeden itibaren evlere dağıtılan birçok tesisat bulunmaktadır. Başlangıç olarak hatalı yapılardan kaynaklı olan tesisat sorunları genellikle yanlış yapılan boru döşemlerinden kaynaklanabilmektedir. Bunun dışında tesisat ustaları tarafından unutulan malzemeler eksik parçalar nedeniyle zaman içerisinde sorunlara neden olmaktadır. Kişiler tarafından özellikle kabarık gelen su faturalarından anlaşılan bu durum ayrıca duvar kabarmaları ve ufak çaplı su damlamaları sayesinde anlaşılmaktadır. Su Kaçağı Sorunu Neden Önemli?

Zaman içerisinde kontrol altına alınması gereken su kaçağı sorunu müdahale edilmediği takdirde daha büyük problemlere yol açabilmektedir. Bahçelievler su kaçağı tespiti sayesinde uzmanlar tarafından kullanılan son teknoloji cihazlar sayesinde yaşanan su kaçağı problemleri kısa sürede çözüme kavuşturulmaktadır. Genellikle sorunun bulunduğu alanda oluşan belirtiler sayesinde kendini gösteren sorun tesisat içerisinde ufak bir noktadan sebep olacağı gibi ancak profesyonel kişilerin kullandığı özel sistemler aracılığı ile tespit edilebilmektedir. Normal şartlarda duyulması mümkün olmayan su kaçağı problemi özel bir dinleme cihazı sayesinde nokta atışı yapılabilmektedir.

Bahçelievler Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir?

Genellikle evlerde yapılan tadilatlar sırasında zarar görebilen su tesisat boruları ufak bir hasar görmesi durumunda zamanla su kaçağı oluşumuna neden olabilmektedir. Bunun dışında tesisat esnasında kullanılan malzemelerin kalitesi ve tesisatçı tarafından uygulanan işçiliğin önemi oldukça büyük olmaktadır. Normal şartlarda sadece kullanıcıları etkileyen su kaçağı durumu bazen banyo veya tuvaletlerde oluştuğunda bina içerisinde alt kata kadar ulaşabilmektedir. Evlerde bulunan su tesisatları gelen su ve giden atık su olarak ikiye ayrılmaktadır.

Bahçelievler Su Kaçağı Tespiti

Bahçelievler Su Kaçağı Tespiti

                           

Kişiler genelde su kaçağının bulunduğu yüzeye yansıdığında nereden kaynaklandığını alanın pis ya da temiz oluşundan anlayabilmektedir. Yaşam alanlarında özellikle büyük nüfuslu şehirlerde bulunan su tesisatların bazen yaşanan ani su basıncı nedeniyle de borular zamanla zarar görebilmektedir. Bunun haricinde eski yapılarda kullanılan demir tesisat boruları uzun süreli kullanımdan kaynaklı olarak paslanmalar meydana gelebilmektedir. Ayrıca tesisat ustaları tarafından kullanılan malzemelerin sorunlu olması halinde ya da tesisat esnasında deforme olan borular zaman içerisinde su kaçaklarına neden olmaktadır. Bahçelievler su kaçağı tespiti ile sorun yaşanan alanın son teknoloji cihazlar sayesinde bulunması uzmanların işlerini kolaylaştırmaktadır.

Bahçelievler Cihazlarla Su Kaçağı Tespiti

Birden fazla nedene bağlı olarak su kaçağı problemleri hemen herkesin yaşadığı bir problem haline gelmektedir. Zamanla büyüyen bu durum kişilerin gündelik hayatına engel olabilmektedir. Özellikle bina veya iş yerlerinde oluşan su kaçağı sorunu kısa sürede müdahale edilmez ise yapının zarar görmesine neden olabilmektedir. Eski yapılarda bulunan su tesisatlarının oluşturduğu kaçaklar genellikle vadesi dolmuş boruların eskimesinden kaynaklanabilmektedir. Ayrıca kanalizasyon borularında meydana gelen su kaçağı eskiden kullanılan beton tesisat borularının contasız kullanımlarından kaynaklanmaktadır. Zamanla çöken beton çatlamalara neden olduğundan zamanla su sızıntıları meydana gelmektedir. Bu sızıntılar ise binanın alt yapısının zarar görmesine varana kadar büyük hasarlara neden olabilmektedir.

Yaşanan problemin daha fazla büyümesini engel olabilmek için profesyonel kişilerden destek alınması gerekmektedir. Bahçelievler su kaçağı tespiti sırasında kullanılan özel dinleme cihazları sayesinde sorunun bulunduğu alan kolaylıkla bulunabilmektedir. Deneyimli ve uzman kişiler tarafından kullanılan akustik su kaçağı dinleme cihazı sayesinde tesisatçı sorunun yaşandığı bölgeyi kısa sürede tespit edebilmektedir. Sorunun kaynağını bulan uzman ekipler ilk müdahale öncesi emin olmak için özel kamera sistemleri ile işlerini garanti altına almaktadırlar.

Bahçelievler Su Kaçağı Tespit Fiyatları

Su kaçağı yaşanılan alanın büyüklüğü yapılacak olan işlemler sırasında önem taşımaktadır. Ev gibi küçük olan yaşam alanları dışında da bulunan su tesisatları büyük işletmeler veya alışveriş merkezlerinde de sorunların yaşandığı alanlar olmaktadır. Dolayısıyla teşhis ve tespit alanları sorunun yaşandığı bölgelere göre değişiklik göstermektedir. Uzmanlar tarafından kullanılan özel cihazlar sayesinde öncelikle tespit çalışması yapan tesisat ekipleri su borularının hepsiyle ilgili çalışmalar yapmaktadır. Bu da su kaçağı yaşanan alanın komple araştırılması anlamına gelmektedir.

Genellikle kaçağın bulunduğu bölgenin ıslak zemin veya tavan yapısında ayrıca duvarlarında kabarmalar oluşmaktadır. Fakat uzman ekipler işi gereği tüm tesisat sistemini kontrol etmektedirler. Su kaçağı sorunu sadece tek bir noktada gerçekleşmeyebileceği için tesisat uzmanları tarafından bu durum garanti altına alınmaktadır. Bahçelievler su kaçağı tespiti ile özel olarak üretilen cihazların kullanımı uzman ekiplerin işlerini kısa sürede bitirmeleri sağlarken aynı zamanda yapılan işlem neticesinde buna göre fiyatlandırma yapmalarını olanak vermektedir. Aynı zamanda doğru tespit ve teşhis ile hangi alana müdahale edilmesi gerektiğini uzmanlar bu cihazlar sayesinde gerçekleştirmektedir.

Bahçelievler Su Kaçağı Tespiti

Bahçelievler Su Kaçağı Tespiti

                           

Su Kaçağı Alanları

Bina veya inşaat yapımı sırasında su tesisatları doğal olarak zemin katlardan başlamaktadır. Kişiler tarafından fark edilen nem ve rutubet kokusu zemin tarafında oluşan su kaçaklarına bir işaret olmaktadır. Bu durum sızıntı şeklinde olduğu için normal şartlarda çok fazla fark edilemez bir durum olmaktadır. Özellikle yağmur sularıyla birlikte zemin kata biriken sular nedeniyle su kaçağı problemi daha büyük sorunlara neden olabilmektedir. Yaşam alanı içerisinde oluşan kötü kokular nedeniyle sorun zamanla açığa çıkabilmektedir. Bunun dışında evlerde oluşan su kaçakların nedenleri arasında başlıca sebeplerden biri tesisat sırasında kalitesiz malzeme kullanımı olmaktadır.

Kalitesiz malzeme ile tesisat ustasının yapmış olduğu özensiz işçilik nedeniyle zaman içerisinde su kaçakları meydana gelmektedir. Normal şartlarda su tesisatlarının dayanıklılık süreleri yaklaşık 10 yıl kadar olmaktadır. Özellikle zaman aşımına uğrayan tesisatlar ani su basıncı veya kullanım uzunluğuna bağlı olarak çürümelere maruz kalmaktadır. Bu durum kaçınılmaz olan su kaçaklarına sebebiyet vermektedir. Bahçelievler su kaçağı tespiti servisi sayesinde günün 7/24 hizmet veren uzman ekipler kullandıkları özel cihazlar sayesinde su kaçağı sorununu kırma işlemine ihtiyaç duymadan gerçekleştirmektedir.

 

Ev TipiZaman Aralığı2022 Fiyatları
Daire30 dakika Ort.Bizi Arayın
Dubleks45 dakika Ort.Bizi Arayın
Tribleks1 saat Ort.Bizi Arayın
Villa1 saat Ort.Bizi Arayın
FabrikaAlana BağlıBizi Arayın
Dış MekanAlana BağlıBizi Arayın