Bağcılar Su Kaçağı Tespiti – Cihazla Su Kaçağı Bulma

Anasayfa » Bağcılar » Bağcılar Su Kaçağı Tespiti – Cihazla Su Kaçağı Bulma

                        

Bağcılar su kaçağı tespiti hizmetlerini sağladığımız İstanbul ilçeleri arasında yer almaktadır. İstanbul’un tamamına firmamız kaliteli su kaçağı bulma hizmetini sunmaktadır. İstanbul bölgesinde en geniş hizmet ağı sayesinde Bağcılar su kaçağı tespiti taleplerine uzman Bağcılar tesisatçı uzman kadrosu ile karşılaşmaktadır. Firmamız teknolojik gelişmeleri yakından takip etmekte olup su kaçağı durumlarında en az hasar ve en az masrafla su kaçağı problemlerinden kurtulabilmenizi sağlamaktadır.

Bağcılar Su Kaçağı Belirtileri

Su kaçakları hem eski binalarda hem de yeni binalarda görülebilmektedir. Birçok sebebi olmakla birlikte su kaçaklarının anlaşılabilmesi bazı belirtilerle mümkündür. Birçok su kaçağı durumunda su kaçağı olduğunun farkına varılması mümkünken bazı durumlarda su kaçağının olduğu çok zor anlaşılmaktadır. Su kaçağı belirtileri;

 • Tavanlarda duvarda nem rutubet su damlaması gibi durumlarla beraber sararma
 • Duvarda tavanda zeminde terleme ve derz aralarında sararmalar
 • Nem rutubet kokuları
 • Bazı kaçak durumlarında su sesi
 • Banyo ıslak zeminlerinde su birikmeleri
 • Olması gerekenden fazla gelen su faturaları
 • Su kullanılmadığı halde su saatinin çalışıyor olması

Bu durumlar görüldüğünü su kaçağının olduğu anlaşılabilir. Ancak sizden kaynaklanan bir su kaçağı alt komşularımızın yaşam alanlarında tespit edilebilirken üst komşularımızdan veya yan komşularımızdan kaynaklı su kaçakları da sizlerin evlerinden belirti verebilir. Su kaçağı durumumda acilen su kaçağını tespit edilerek tamir edilmesi daha büyük problemlere yol açmadan probleminin ortadan kaldırılması gerekmektedir.

Bağcılar Su Kaçağı Tespiti

Bağcılar Su Kaçağı Tespiti

                        

Su Kaçağı Nedenleri

Tüm İstanbul gibi Bağcılar su kaçağı tespiti hizmetlerimizde en çok karşılaştığımız su kaçağı sebepleri imalat hatalarıdır. Firmamız cihazla su kaçağı tespiti aynı zamanda su kaçağına neden olan problemleri de tecrübesi ile önceden bilmekte ve bu nedenler çerçevesinde araştırmalarının yaparak daha başarılı sonuçlar elde etmektedir. Başlıca su kaçağı nedenleri konusuna değinmek gerekirse;

 • Yeni binalarda tesisat sistemlerinin montajının tamamlanmaması ve test işlemini gerçekleştirmeden binanın yeni sahibine teslim edilmesi.
 • Yapılarda tesisat sisteminin kaynak işlemlerinin gerektiği şekilde yapılmaması.
 • Yüksek basınç nedeniyle temiz su hattına veya kalorifer hattında tesisatlarının zarar görmesi.
 • Tesisat malzemelerinin kalitesiz olması nedeniyle zaman içerisinde kolay deforme olması.
 • İmalat sırasında hasarlı malzeme kullanılması veya malzemenin yanlış kullanılması.
 • Bağcılar su kaçağı tespiti sırasında en çok karşılaşılan sebeplerden birisi de pis su giderlerinde Pimaş borulardaki contaların eksik kullanılması ya da hiç kullanılmaması.
 • Özellikle balkon teras ve benzeri alanlarda kullanılan musluklarda veya su hatlarında donma nedeniyle borularda çatlama.
 • Kombi ve ısıtma sistemlerinde conta kullanılmaması veya petek ve diğer sistemlerde boru girişlerinin tam sıkılmaması.

Bağcılar su kaçağı tespiti esnasında karşılaşılan su kaçak nedenleri kimi zaman az olması nedeniyle çabukça tespit edilemez. Bu nedenle kaçak nedeni de tam olarak belirlenemeyebilir. Ancak tüm tesisat tiplerine uygun teknolojik cihazlar ve profesyonel ekibimiz sayesinde en zor su kaçak problemlerinde bile hızlı başarı sağlayarak kesin çözüm sunmaktayız.

Bağcılar Su Kaçağı Tespiti Yöntemleri

Bağcılar su kaçağı tespiti yöntemleri diğer ilçelerde uyguladığımız yöntemler ile aynıdır. Su kaçağının belirtilerine göre su kaçağının oluşabileceği hatlar ve su kaçağı sebepleri gözden geçirilmektedir. İlk aşamadaki incelemeler neticesinde şüpheli durumuna tespit edilerek kaçak durumunu hangi hatta olduğu kesin olarak bulunması için öncelikle cihazsız bir işlem yapılabilir. Bir evde pis su gider hattı, kalorifer hattı ve temiz su hattının olması nedeniyle farklı sistemler kullanılarak bir uğraş sonucunda kaçağın nerede olduğu tespit edilebilmektedir. Bu nedenle işlemin hem başarılı olabilmesi hem de kısa sürede tespitinin yapılabilmesi için öncelikle hangi hatta kaçak olduğunu tespit etmek gerekmektedir. Kaçağın hangi hatta olduğunu anlamak için;

 • Kombide sıcak su hattının ve diğer hatların hava ile doldurularak yüksek basınç ölçen cihazların bağlanıp basıncın düşüp düşmediğini ölçmek veya kombi bar saatinin kombinin kapatılarak takip edilmesi bir kaçağın olup olmadığının anlamak için yaptığımız yöntemdir.
 • Temiz su hattında kaçak olup olmadığını anlamak için ana vana kapatılarak hafta basınç uygulanıp basınç ölçer cihazlarla basıncı düşüp düşmediği ölçmekte ya da Bağcılar su kaçağı tespiti yöntemlerinden biri olan yüksek basınçlı suyun verilmesinin ardından su saatinin dönüp dönmediğini bir süre izlenir.
 • Her iki hatta da kaçağı tespit edilememesi durumunda pis su giderinden belli bir süre su akıtarak su kaçağının devam edip etmediğini gözlemlenebilir.

Bu gözlemler yapıldıktan sonra kaçağın olduğu hattın tespiti yapılarak bu hafta özel cihazlar yardımıyla noktasal olarak Bağcılar su kaçağı tespiti yapılmaktadır.

Bağcılar Su Kaçağı Tespiti

Bağcılar Su Kaçağı Tespiti Yöntemleri

                        

Temiz Su Hattında Su Kaçağı Bulma

Noktasal olarak su kaçağı tespiti başlamadan önce yapılan hat su kaçağı tespit çalışmasının ardından hatta su kaçağının olmasının kesinleşmesi ile birlikte temiz su hattında özel geliştirilmiş olan akustik dinleme cihazları ile su kaçağı tespiti işlemleri yapılmaktadır. Akustik dinleme yapılması için hattın basıncı arttırmakta tüm vanalar ve musluklar kapatılmaktadır. Öncelikle kaçan belirlediği yerde dinleme işlemi yapılarak hat boyunca tespit edilene kadar tarama işlemi yapılır. Su kaçağının olduğu bölgede su sızıntısının ve püskürmesinin sesi akustik dinleme cihazları tarafından tespit edilebilir. Bağcılar su kaçağı tespiti işlemleri yapılırken kullanılan cihazlar sayesinde temiz su hattında herhangi bir zarar meydana gelmez.

Pis Su Hattında Su Kaçağı Bulma

Bir su hatlarının tamamı da duvar içerisinde ya da zeminde olması nedeniyle gözle görülmeyen ve dinleme yöntemi ile de kaçağı bulunamayacağı problemler meydana gelmektedir. Pis su hatlarında oluşan kaçaklar ancak kameralı görüntüleme cihazları yardımıyla tespit edilebilmektedir. Bir elastik boru ucunda ışıklı kamera bulunmaktadır. Bu kamera sistemi ne görüntüleme ekranı sayesinde hat boyu görüntülü tarama işlemi yapılmaktadır. Tarama işlemini yapan personelin profesyonel ve bu konuda tecrübeli olması sayesinde hat içerisindeki bütün problemler tespit edilmektedir.

Bağcılar Su Kaçağı Tespiti

Bağcılar Su Kaçağı Tespiti

                        

Isıtma Sistemlerindeki Su Kaçağı Bulma

Isıtma sistemlerinde oluşabilecek kaçakların tespitinde ise su sıcaklığı artırılarak hat boyu termal kamera ile tarama işlemi gerçekleştirilerek kolayca ısıtma sistemlerinde ki su kaçağı tespiti yapılmaktadır. Bağcılar su kaçağı tespiti işlemleri içerisinde bütün işlemler özenle ve profesyonel ekipler tarafından yapılmaktadır. Öncelikle tüm kaçak işlemlerinde itina ile hat bağlantı noktaları tespit edilmekte sızıntı miktarı ne olursa olsun sızıntının engellenmesi ve ilerleyen süreçte sızıntılara sebebiyet verecek problemleri ortadan kaldırılması firmamız tarafından size sunulan hizmetler arasında yer almaktadır.

 

Ev TipiZaman Aralığı2022 Fiyatları
Daire30 dakika Ort.Bizi Arayın
Dubleks45 dakika Ort.Bizi Arayın
Tribleks1 saat Ort.Bizi Arayın
Villa1 saat Ort.Bizi Arayın
FabrikaAlana BağlıBizi Arayın
Dış MekanAlana BağlıBizi Arayın